NRNF

blog lifestyle

Internet

Jak nagrać dobry self tape?

W czasach pandemii większość castingów do reklam, filmów i seriali odbywa się w formie zdalnej. Reżyserzy i rekruterzy otrzymują tysiące nagrań. Na co powinieneś zwrócić uwagę nagrywając dobry self tape?

Sprzęt

Nikt nie wymaga od Ciebie posiadania w domu profesjonalnych kamer i mikrofonów. Do nagrania odpowiedniego jakościowo filmu wystarczy zazwyczaj smartfon. Należy jednak zadbać, aby być na nagraniu ostrym i wyraźnie słyszalnym. Chcąc uniknąć poruszenia i rozmycia obrazu, najlepiej umieścić telefon na statywie lub innej stabilnej konstrukcji.

Otoczenie

Nagrania najlepiej tworzyć przy świetle dziennym lub lampie pierścieniowej. Na twarzy nie powinieneś mieć cieni, dlatego trzeba zadbać o odpowiedni kąt padania światła. Tło powinno być neutralne i jednolite (skóra człowieka zazwyczaj najlepiej prezentuje się na szarym kolorze). Jeśli nie masz wolnej ściany, możesz nagrywać przy wyprasowanym, białym prześcieradle.

Wygląd

Do nagrań najlepiej wyglądać neutralnie. Z tego powodu kobiety nie powinny robić mocnego makijażu ani zasłaniać rysów twarzy fryzurą. Ponadto urania, które mają napisy czy wzory mogą odwracać uwagę odbiorcy. Jeśli jednak dokładnie znasz postać i jej charakter, możesz dopasować swój wygląd do roli.

Wskazówki

Nigdy nie patrz bezpośrednio w oko kamery, stresuje to odbiorcę. Najlepiej przesunąć wzrok odrobinę w lewo lub prawo. Naucz się tekstu na pamięć, pozwoli Ci to na większą swobodę. Zadbaj aby nagranie już od początku było ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *