NRNF

blog lifestyle

Internet

Jak nagrać dobry self tape?

W czasach pandemii większość castingów do reklam, filmów i seriali odbywa się w formie zdalnej. Reżyserzy i rekruterzy otrzymują tysiące nagrań. Na co powinieneś zwrócić uwagę nagrywając dobry self tape?

Sprzęt

Nikt nie wymaga od Ciebie posiadania w domu profesjonalnych kamer i mikrofonów. Do nagrania odpowiedniego jakościowo filmu wystarczy zazwyczaj smartfon. Należy jednak zadbać, aby być na nagraniu ostrym i wyraźnie słyszalnym. Chcąc uniknąć poruszenia i rozmycia obrazu, najlepiej umieścić telefon na statywie lub innej stabilnej konstrukcji.

Otoczenie

Nagrania najlepiej tworzyć przy świetle dziennym lub lampie pierścieniowej. Na twarzy nie powinieneś mieć cieni, dlatego trzeba zadbać o odpowiedni kąt padania światła. Tło powinno być neutralne i jednolite (skóra człowieka zazwyczaj najlepiej prezentuje się na szarym kolorze). Jeśli nie masz wolnej ściany, możesz nagrywać przy wyprasowanym, białym prześcieradle.

Wygląd

Do nagrań najlepiej wyglądać neutralnie. Z tego powodu kobiety nie powinny robić mocnego makijażu ani zasłaniać rysów twarzy fryzurą. Ponadto urania, które mają napisy czy wzory mogą odwracać uwagę odbiorcy. Jeśli jednak dokładnie znasz postać i jej charakter, możesz dopasować swój wygląd do roli.

Wskazówki

Nigdy nie patrz bezpośrednio w oko kamery, stresuje to odbiorcę. Najlepiej przesunąć wzrok odrobinę w lewo lub prawo. Naucz się tekstu na pamięć, pozwoli Ci to na większą swobodę. Zadbaj aby nagranie już od początku było ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *