NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Jak być pewnym siebie?

Problemy z pewnością siebie

Wiele osób zmaga się z nieśmiałością. Niektórzy lubią być w cieniu, inni chcą ukazać się w świetle reflektorów. Nie ma niczego złego w żadnej z tych decyzji, ale każdy z nas chcę czuć się dobrze we własnym ciele. Chciałabym zaprezentować kilka rad, które pomogą stać się pewnymi siebie.

Zadbaj o siebie

Jeżeli wyglądamy dobrze, to czujemy się dobrze. Jeżeli dbamy o siebie, to wyglądamy lepiej, a przez poczucie atrakcyjności wzrasta nasza pewność siebie. Powinniśmy zadbać o naszą higienę, aby dobrze pachnieć. Nasze ubrania powinny być wygodne i czyste. To, w czym czujemy się komfortowo i atrakcyjnie, pomaga nam. Jeżeli malujemy się, warto nakładać taką ilość makijażu, z jaką czujemy się najlepiej. Dodatkowymi plusami są uśmiech i dobra postura ciała.

Myślenie

Pozytywne myślenie jest kluczem do sukcesu. Powinniśmy myśleć pozytywnie i skupiać się na tym, co dobre. Każdy z nas ma swoje atuty – cecha wyglądu, cecha charakteru lub jakaś umiejętność. Powinniśmy je pielęgnować i eksponować. Jeżeli znajdziemy w sobie coś negatywnego (jakaś wada charakteru, słaba umiejętność lub niezadawalające brwi), możemy zaakceptować to lub pracować nad tym. Kiedy uda nam się osiągnąć postawiony cel, możemy być dumni z efektu. Wygrane, nawet te najmniejsze, zwiększają naszą pewność siebie.

„Tak jakby”

William James stworzył psychologiczną metodę „tak jakby”. Polega ona na zachowywaniu się tak, jakbyśmy wiedzieli, co robimy. W tym przypadku powinniśmy zachowywać się tak, jakbyśmy byli pewni siebie. Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą. W języku angielskim funkcjonuje fraza: „Fake it until make it” („Udawaj to, dopóki nie zrobisz tego”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *