NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Jak pielęgnować skórę podczas zimy?

W okresie jesienno-zimowym najchętniej otulamy twarz gęstym kremem, podobnie jak szyję szalikiem. Jednak czy całkowita zmiana pielęgnacji w zależności od sezonu jest konieczna?

Według badań, podczas zimy wcale nie trzeba preferować wazeliny lub słoniny. Jeżeli w ciągu zimowego dnia zamierzasz wyjść z domu, wsiąść do samochodu, spędzić pół dnia w biurze, a resztę w domu- w ogóle nie musisz zamieniać lekkiego kremu letniego na gęsty, zimowy. Jeśli jednak obawiasz się niskiej temperatury, możesz jeszcze przed wyjściem oprószyć twarz sypkim pudrem, tworząc w ten sposób efekt poduszki powietrznej. W sytuacji, kiedy wybierasz się na dłuższy spacer, na twarz nanieś gęstszy krem na bazie olejów mineralnych lub tłuszczów zwierzęcych. Możesz wówczas użyć kremu na noc.

Kosmetyki i odpowiednia pielęgnacja to nie wszystko. Zimą pamiętaj o zakrywaniu policzków i czoła. Zwłaszcza zwolennicy porannego biegania i narciarze powinni stosować szczególne środki ostrożności. Śnieżne drobiny padające na twarz mogą powodować urazy skóry. Przed wyjściem powinni umyć się miękkim mleczkiem i zastosować serum wzmacniające naczynka- na koniec krem odżywczy. Dzięki tej ochronie skóra twarzy nie ucierpi pod wpływem niskiej temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *