NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Jak stać się lepszą wersją siebie? Cz. 3

Jeszcze więcej sposobów

Potrzebujesz więcej sposobów na zostanie lepszą wersją siebie? Nie ma problemu! Tym razem przedstawię, jak łatwiej wytrwać w procesie stawania się lepszą wersją siebie.

Małe kroczki

Nic nie przychodzi od razu. Na wszystko trzeba zapracować. Małe kroczki pomagają łatwo i sprawnie wprowadzić zmiany do naszego stylu życia. Na przykład powoli zwiększaj ilość spożywanych warzyw i owoców oraz ograniczaj coraz bardziej cukier. To najłatwiejszy sposób na poprawę Twojej diety. Przede wszystkim stawiaj sobie realne cele. Mają być to małe i proste przystanki na drodze do twojego celu. Muszą być też to rzeczy, z których po osiągnięciu celu nie zrezygnujesz.

Planer

Planer, kalendarz lub lista zadań pomaga nam w pilnowaniu siebie. Przypominają nam, co mamy robić, pokazują nam, ile danego dnia zrobiliśmy i nad czym należy popracować. Na przykład chcemy wysypiać się 7–9 godzin dziennie. Zapisywanie, ile i kiedy spaliśmy, pomaga nam zobaczyć, ile tak naprawdę śpimy. Można też zapisywać, w jakie dni jedliśmy coś słodkiego, kiedy ćwiczyliśmy czy ile uczyliśmy się. Planer daje nam przejrzysty widok na nasze nowe zwyczaje i pomaga nad nimi pracować.

Motywacja

Jeżeli człowiek nie ma motywacji, to nic nie zrobi. Musimy znaleźć korzyści, które pomogą w drodze do naszego celu. Dzięki zdrowej diecie będziesz lepiej się czuć. Dzięki ćwiczeniom będziesz zdrowszy i szczuplejszy. Jeżeli zrzucisz palenie, to będziesz zdrowszy i będziesz mieć więcej pieniędzy. Motywacje mogą być różne i zależne od nas. Musimy zwrócić uwagę, na czym nam zależy. Możemy to zapisać i umieścić w widocznym miejscu. Nawet nie masz pojęcia, ile zwykła motywacja daje siły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *