NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Jak stać się lepszą wersją siebie?

Co oznacza „lepsza wersja”?

Ludzie zmieniają się. Czasami na lepsze, czasami na gorsze. Każdy z nas jest inny i czyni nas to wyjątkowymi. Nie ma nic złego w tym, kim obecnie jesteś, ale możesz zmienić się na lepsze i być tak samo lub bardziej szczęśliwy. Chciałabym przedstawić kilka rad, które doprowadzą do lepszej wersji Ciebie.

Zmiany w diecie

Dieta ma bardzo duży wpływ na nas. Przysłowie „jesteś tym, co jesz” jest prawdziwe. To, co jemy ma wpływ m.in. na nasze samopoczucie, wagę i skórę. Wystarczy zwiększyć ilość owoców i warzyw. Nie trzeba rezygnować ze słodyczy i fast foodów, ale należy je ograniczyć. Jedyne, co należy wyrzucić z diety, to to, czego nie lubimy i mamy uczulenie. Dieta ma być smaczna i dopasowana do nas. Warto też pić dużo wody.

Ruch

Ruch jest cudowny. Pozwala rozładować stres, odświeżyć umysł, spalić kalorie i zabić czas. Można po prostu codziennie spacerować albo biegać. Jeżeli chcesz możesz rozpocząć trening siłowy, który spali kalorie i zbuduje mięśnie. Lubisz spędzać czas z innymi ludźmi? Zacznij grać w gry zespołowe. Twoja aktywność powinna być dopasowana do Ciebie. Ruch nie tylko wpływa na wagę i budowę mięśni, ale także na samopoczucie, skórę i umysł.

Uroda

Warto tworzyć swoją własną rutynę pielęgnacyjną (ang. skin care). Każdy z nas powinien dopasować ją do siebie. Wydaje się to „kobiece”, ale mężczyźni także zasłużyli na to, by wyglądać dobrze. Należy myć twarz 2 razy dziennie (najlepiej dopasowanym do naszej cery żelem), kremować twarz 1-2 dziennie i używać filtra przeciwsłonecznego (zapobiegają zmarszczkom). Wszystkie inne produkty są opcjonalne i zależą od nas. Na pryszcze warto stosować dobre preparaty, a przynajmniej raz na tydzień rozpieścić się i zrobić wybraną maseczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *