NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Jak urządzić wspólny pokój dziecięcy?

Jeśli rodzeństwo musi dzielić wspólny pokój, rodzice muszą starannie i z wyczuciem zaplanować jego urządzenie. Jak sprawić, by każde dziecko czuło, iż dysponuje w nim prywatną przestrzenią?

Podział za pomocą koloru

Własne terytorium pomaga kształtować osobowość dziecka i uczy go odpowiedzialności za swoje rzeczy. Dlatego nawet najmłodsi muszą wiedzieć, że jakieś miejsce należy do niego. Bardzo ważne jest określenie granic w pokoju. Wyróżnienie poszczególnych części wnętrza kolorem jest najprostszym rozwiązaniem. Pozwól dzieciom wybrać sobie kolor ścian, dobrze będzie, jeśli barwy będą ze sobą współgrać. Można również namalować linię graniczącą w postaci zygzaka lub fali. Świetnym pomysłem, jest zastosowanie odwrotnych zestawów barw: przykładowo niebieskie fale na zielonym tle oraz zielone zygzaki na niebieskim tle. Podłogę też trzeba podzielić, każdą część innym kolorem dywanu.

Ułożenie mebli i akcesoria

Postaraj się urządzić pokój, żeby każdy był zadowolony. Rodzaj łóżek i ich ustawienie zależy od wieku i wysokości dzieci. Młodsze będą wolały łóżka o identycznych wezgłowiach, postawione po obu stronach wspólnego stolika nocnego. Ciekawą propozycją jest także łóżko piętrowe. Starsze dzieci wybiorą raczej łóżka usytuowane pod przeciwległymi ścianami. Czasem nie udaje się podzielić pokoju na dwie odrębne części, ale pościel w odmiennych kolorach i drobne akcesoria także pozwolą stworzyć wrażenie odrębnych terenów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *