NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Możliwości adaptacji pokoju w miarę dorastania dzieci

Wystrój wnętrza pokoju dla dziecka powinien być praktyczny. Planując układ mebli i innych dodatków, uwzględnijmy zamiłowanie dzieci do jaskrawych kolorów i zmieniające się z wiekiem zainteresowania.

Zmienne meble

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nathalie (@namael_home)


Umeblowanie powinno być jak najprostsze i dobrze przemyślane, by dziecko mogło z niego korzystać przez kilka lat. Przy zakupie łóżeczka, warto wybrać takie, które z czasem da się przekształcić w prawdziwe łóżko. Wybierajmy takie meble, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Komoda do zmiany pieluszek, gdy niemowlę wyrośnie, przyda się jako miejsce na schowki. Wiele zalet mają meble modułowe- można je rozmaicie ustawiać oraz najróżniejsze skrzynie i meble na kółkach, umożliwiające szybką zmianę urządzenie i wystrój wnętrza.

Wybór kolorów

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sade ?? (@home_with_the_onyejis_)


Gusty i potrzeby dzieci bardzo szybko ulegają zmianom, dlatego pokój najlepiej urządzić tak, by nie aranżować go ciągle od nowa. Najbezpieczniej jest zastosować jeden kolor, który pozostanie tłem dla zmieniających się akcesoriów wraz z nowymi zainteresowaniami naszej pociechy. Pokój dziecinny malujmy na śmiałe, wyraziste kolory. Stonowane, powiększające przestrzeń pastele są odpowiedni dla niemowląt, lecz gdy dzieci zaczynają dorastać i interesować się otoczeniem, korzystniej wpływają na nie jaskrawe i zabawne barwy. Postarajmy się unikać schematu kolorystycznego- niebieskiego dla chłopców i różowego dla dziewczynek, gdyż takie wnętrze trudniej będzie zaadaptować, gdy dziecko podrośnie. Tę samą zasadę stosujmy wobec wzorów- lepiej wykorzystać desenie uniwersalne, takie jak kratka, paski i kółka.

Podstawowe zasady


Wystrój dziecięcego pokoju powinno być jak najprostsze. Łatwe sprzątanie jest koniecznością w pokoju dla dzieci w każdym wieku. Także możliwość adaptacji jest sprawą kluczową, jeśli pokój ma służyć jako miejsce zabawy, pracy oraz wypoczynku dzieci. Dobrze jest wydzielić osobne kąciki lub tak zaprojektować wnętrze, aby można było w każdej chwili zaadaptować je odpowiednio do potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *