NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Oskoła- czym jest i jakie ma właściwości?

W Polsce występuje wiele roślin, które może spożywać człowiek. Oprócz owoców, warzyw czy kwiatów, w pewien sposób jadalne są również drzewa. Dowiedz się, jak zebrać sok z brzozy i poznaj jego zdrowotne zastosowanie.

Oskołę, czyli wodę brzozową można zbierać co roku. Musi być to przynajmniej dziesięcioletnie, zdrowe drzewo, najlepiej rosnące z dala od ulic i zanieczyszczeń. Pobierając zdrowotny sok należy pamiętać, że z jednego drzewa można zebrać maksymalnie 10 litrów, tak by brzoza nie osłabła i była bezpieczna.

Sok z brzozy jest bardzo odżywczy. Pomaga nam odbudować naszą odporność, zwłaszcza po okresie zimowym. Ponadto wspomaga działanie dwóch organów- wątroby oraz nerek odpowiedzialnych za usuwanie toksyn i odpadów z naszego organizmu. Wątroba często jest obciążona przez nasycone kwasy tłuszczowe, alkohol lub pestycydy. W przypadku nerek stymuluje proces filtracji układu moczowego, usuwając piasek, złogi i inne odpady. Dodatkowo jedna bądź dwie szklanki oskoły dziennie całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na fosfor, wapń, żelazo, magnez, potas, miedź i witaminy z grupy B. Zawarte w nim składniki wzmacniają także włosy i skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *