NRNF

blog lifestyle

Lifestyle

Sposoby na kompozycje z suchych kwiatów

Wiązanki zasuszonych ziół i kwiatów to trwały odpowiednik świeżego bukietu. Będą one uroczą dekoracją każdego wnętrza, jednocześnie utrwalając miłe, sentymentalne wspomnienia.

Większość materiałów i metod, wykorzystywanych do układania bukietów ze świeżych kwiatów, znajduje zastosowanie również przy aranżacji kompozycji z zasuszonych kwiatów i ziół. Kwiaciarska gąbka daje możliwość ustawienia łodyżek kwiatów pod różnym kątem. Można też powiązać ogonki zasuszonych roślin drucikiem. Uroczy bukiet najlepiej przyozdobić papierową wstążką.

Suszone kwiaty nadają się również do łazienki, choć gorące i zaparowane pomieszczenie może wydawać się miejscem niezbyt odpowiednim dla takich kompozycji. Wystarczy zapewnić kwiatom odpowiednią ochronę w postaci szklanego wieczka, a pozostaną piękne i efektowne na dłuższy czas. Chronione w różnego rodzaju szkle bukiety z suszonek można eksponować nie tylko w łazience. Poddawana gwałtownym zmianom temperatur i często zaparowana kuchnia będzie kolejnym wnętrzem, gdzie dekoracje tego rodzaju znakomicie spełniają swe dekoracyjne zadanie. Szkło ochroni kwiaty nie tylko przed szybkimi skokami temperatur, ale także przed kurzem.

Do suszonych dekoracji nadają się rozmaite gatunki roślin ozdobnych, ale najatrakcyjniej wyglądają kwiaty o małych, okrągłych główkach- takie jak kocanki ogrodowe, chabry czy gipsówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *