NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Folia anty UV na okna – czym jest i kiedy się ją stosuje?

Zastanawiałeś się kiedyś nad zmianą swoich rolet lub żaluzji na zupełnie inne zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym? Teraz masz na to doskonałą okazję, ponieważ na rynku coraz głośniej jest o foliach anty UV. Jesteś zainteresowany? Sięgnij po więcej informacji na ten temat.

Folia anty UV na – co to jest?

Promieniowanie słoneczne może powodować` blaknięcie przedmiotów wewnątrz pomieszczenia, a przede wszystkim jest niezdrowe, gdyż może wywoływać raka skóry. Tradycyjne szyby okienne nie zapewniają całkowitej ochrony przed nimi. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest montaż folii UV na okna.

Folia anty UV ma wiele zalet, przede wszystkim nie powoduje zaciemnienia pomieszczenia. Stosuje się ją zarówno mieszkaniach, domach i biurach, gdzie stanowi skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Ważnym miejscem zastosowania folii anty UV na okna są witryny sklepowe, ponieważ przedmioty, a szczególnie ubrania wystawione w oknach sklepowych są szczególnie narażone na blaknięcie, a to przynosi duże straty. Koszt montażu folii anty UV na okna jest stosunkowo niewielki w porównaniu z regularnymi stratami związanymi z uszkodzeniami słonecznymi wyeksponowanych towarów.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o folii anty UV na okna?

Warto wspomnieć, że folie anty UV na okna zabezpieczają przed tymi promieniami w około 99%.

Podsumowując zalety folii anty UV na okna:

  • prawie całkowita ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV, przy braku ograniczenia dostępu światła;
  • ochrona skóry przed działaniem promieni UV, powodującym starzenie i nowotwory;
  • ograniczenie blaknięcia przedmiotów na skutek promieni UV, np. obrazów, odzieży w oknach wystawowych;
  • folia anty UV nie ogranicza i nie zniekształca widoku;
  • folie anty UV są przystosowane do montażu na większości typów okien.

Decydując się na pokrycie okien folią anty UV, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dlatego polecamy: https://oklejanieokien.pl/. Jest to dogodna oferta dla mieszkańców Warszawy i okolic, którzy z pewnością będą zadowoleni z ogromnej wiedzy i dokładności jej pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *