NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Gdzie kupić olej silnikowy? Podpowiadamy!

Choć olei silnikowych znajdziemy na rynku wiele, nie oznacza to, że każdy z nich będzie pasował do każdego auta. Poszczególne modele aut, potrzebują ściśle określonych olei, które usprawnią ich działanie. Nie da się więc określić, która marka oleju jest najlepsza, ponieważ każdy pojazd wymaga innych właściwości. Gdzie kupić olej silnikowy?

Jakie funkcje pełni olej silnikowy?

Odpowiednio dobrany olej silnikowy, gwarantuje prawidłowe działanie silnika. Bez uprzedniego sprawdzenia, jakiego oleju potrzebuje nasze auto, możemy doprowadzić do poważnej awarii. Wybierając olej silnikowy, musimy wciąć pod uwagę ściśle określone parametry. Przykładowo, olejów o wysokiej lepkości, użyjemy do starszych pojazdów o dużym silniku. Bardziej nowoczesne auta, wyprodukowane pod koniec XX wieku, będą potrzebowały olejów o znacznie mniejszym stopniu lepkości. Odpowiednio dobrany olej, znacznie obniży jego spalanie oraz usprawni działanie auta. Jego główne zadanie, polega na chłodzeniu poszczególnych części, które w czasie działania auta nagrzewają się do niezwykle wysokich temperatur. Ponad to, dba o utrzymanie czystości silnika rozpraszając wszystkie niechciane zanieczyszczenia oraz uszczelnienia części takie jak cylindry, pierścienie czy tłoki. Zapobiega również wycieraniu się elementów, które podczas pracy auta trą o siebie z dużą siłą.

Gdzie kupić olej silnikowy? Tylko u sprawdzonego dystrybutora

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić olej silnikowy, od razu należy skreślić miejsca takie jak centra handlowe czy niesprawdzone sklepy, oferujące oleje za niezwykle niskie ceny. Kupując olej w jednej z tych lokalizacji, nigdy nie mamy pewności co wchodzi w ich skład oraz w jakich warunkach były przetrzymywane. A więc gdzie najlepiej kupić olej silnikowy? U sprawdzonego dystrybutora, takiego jak ten https://al-cor.pl/gdzie-kupic/. Dzięki aż 7 sklepom stacjonarnym oraz możliwości złożenia zamówienia za pomocą sklepu internetowego, możemy zaopatrzyć się w oleje wysokiej jakości, bez ryzyka oszustwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *