NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Hakowce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Transport jest integralną częścią wielu biznesów, zatem nie brakuje przedsiębiorstw, które uzupełniają swoją flotę o pojazdy przystosowane do przewozu przeróżnych materiałów. Hakowce to zabudowy samochodów ciężarowych, które znajdują dla siebie liczne zastosowania i w związku z tym cieszą się zainteresowaniem. Ich teleskopowe ramię pomaga usprawnić proces załadunku i bardzo dobrze sprawdza się w branżach takich jak budowlana, komunalna czy recykling. O czym warto pamiętać przy zakupie takiej maszyny?

Hakowce – specyfika działalności

Przede wszystkim należy zastanowić się, jakiego rodzaju zabudowy potrzebujemy. Na rynku dostępne są hakowce, które umożliwiają ruch przechylny, przesuwny lub obie te opcje. Która z nich sprawdzi się w naszym przypadku? Warto także zadać sobie pytanie, czy będziemy pracować w zmiennych warunkach. Być może w niektórych wypadkach będzie trzeba zastosować maszynę o większej mocy, jednak czasem taka inwestycja może okazać się zbędna.

Hakowce – funkcjonalne udogodnienia

Kupując hakowce na potrzeby naszej działalności, powinniśmy zwracać uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią pracę z maszyną. Sprawdźmy system sterowania. Czy możliwe jest używanie go jedynie z kabiny? Dobrą opcją jest także możliwość sterowania z zewnątrz. Trzeba także zainteresować się niezbędnymi zabezpieczeniami, oświetleniem, hamulcami oraz listwami ochronnymi. Wszystko to pomoże usprawnić załadunek i postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Hakowce – producent

Maszyny budowlane i transportowe to ogromna inwestycja, a zatem należy kupować je ze sprawdzonego źródła. Jeśli chodzi o hakowce, można znaleźć kilka godnych polecenia firm, jednak szczególnie warto zainteresować się Skibickim http://skibicki.com.pl/project/hakowce/. To polskie przedsiębiorstwo, które na rynku działa już około 40 lat, a zabudowami hakowymi zajmuje się od 2002 roku. Dla wielu osób ciekawą informacją może być, że obecnie wrażany jest program rozwojowy hakowców, który Skibicki prowadzi wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *