NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Herbaty w saszetkach – co musisz o nich wiedzieć?

Herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów. Możemy się nim raczyć na wiele sposobów. Do wyboru mamy chociażby herbaty czarne, owocowe czy ziołowe. Producenci proponują nam także wersje sypane i w saszetkach. Co warto wiedzieć na ten temat?

Herbata – jakie rodzaje wyróżniamy?

Najbardziej znaną na Zachodzie herbatą jest czarna. Napar z liści krzewu herbaty chińskiej jest mocniejszy w smaku od innych odmian. Czarna herbata powstaje w wyniku więdnięcia, skręcania, fermentacji i suszenia liści. Co ciekawe, odmiana ta w Chinach jest nazywana „czerwoną”, co ma związek z kolorem, jaki uzyskują liście w procesie utleniania. Do najbardziej znanych odmian możemy zaliczyć herbatę Yunnan z Chin, Assam z Indie, czy cejlońską ze Sri Lanki. Kolejną odmianą herbaty jest zielona. Jej susz zbiera się z tego samego krzewu, co czarną herbatę. Różnica tkwi w tym, że nie jest on poddawany fermentacji, co pozwala zachować mu więcej właściwości prozdrowotnych. Zielona herbata jest jednym z najpopularniejszych naparów w Azji. W naszych szerokościach geograficznych także zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Herbaty w saszetkach – kto oferuje takie produkty?

Rodzajów herbat jest znacznie więcej. Warto tu także wspomnieć chociażby o herbacie białej, żółtej, czy czerwonej. W Europie dużą popularnością wciąż cieszą się napary z ziół kwiatów i owoców. Kto z nas nie pił herbaty rumiankowej, z hibiskusa czy miętowej? Wiele z takich naparów ma także właściwości prozdrowotne. Poza tym, herbaty możemy kupić zarówno pod postacią liści, jak i saszetek. Bardzo chętnie sięgamy po ten drugi wariant. Dlatego specjaliści od herbat przygotowali wyjątkowe herbaty w saszetkach, które wyróżniają się bogactwem smaków i aromatów. Takie produkty znajdziesz np. pod tym linkiem https://sklep.ctdepot.pl/herbata-w-saszetkach. Wśród nich znajdziemy propozycje idealne do śniadania, jak i działające na nas uspokajająco. Umiejętne łączenie klasycznej herbaty z olejkami czy owocami pozwala zamknąć w saszetkach pełnię smaku i aromatu. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązania i cieszyć się wysokiej jakości herbatą każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *