NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Koloryzacja ombre – na czym polega?

Farbowanie włosów jest swego rodzaju standardem. Mało na świecie jest kobiet, które choć raz nie pokrywały swojego naturalnego koloru innym. Powody takich decyzji są oczywiście różne, ale najczęściej jest to poczucie, że przyszedł czas na zmiany. Jedną z możliwości, na którą zdecydować się można w salonie fryzjerskim jest koloryzacja ombre.

Ombre – nowy wymiar koloryzacji

Farbowanie większości osób kojarzy się z pokrywaniem każdego włosa wybranym kolorem. Czasem na myśl przyjdzie również zrobienie jaśniejszych, bądź ciemniejszych pasemek. Jednak nie zawsze taki właśnie musi być efekt wizyty u fryzjera. Tutaj pojawia się ombre, które wskazuje na zestawienie dwóch kolorów na przykład przejście od brązu do blondu. Trzeba wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwość, ponieważ tych właściwie jest tyle, co dostępnych kolorów. Najistotniejszą kwestią jeśli mowa o ombre jest wykonanie płynnego przejścia z jednego koloru w drugi. Koloryzacja ombre, gdzie kolory są widocznie oddzielone od siebie linią nie jest do zaakceptowania. Często takie nieudane koloryzacje przytrafiają się osobom początkującym. Właśnie dlatego warto udać się do dobrego gabinetu, w którym wykwalifikowany fryzjer dokładnie zna techniki nakładania farb.

Koloryzacja ombre – wybierz profesjonalistów

Każda koloryzacja włosów jest procesem, przez który fryzjer powinien przeprowadzić swoja klientkę. Na początku dobranie odpowiednich barw, które będą dobrze współgrały z karnacją. W kolejnym kroku profesjonalista taki jak https://zarembasalony.pl/ musi odpowiednio nakładać kolory, by ombre zachwycało swoimi barwami i płynnym przejściem. Następnie należy o włosy odpowiednio zadbać. Ombre, tak jak każda inna koloryzacja wpływa na włosy. Dlatego też warto dobrać kosmetyki, które będą wspierały utrzymanie się koloru, a także działały regeneracyjnie na włosy. O pomoc w wyborze odpowiednich produktów można poprosić swojego fryzjera. Ten doskonale widzi jaki jest włos i potrafi podpowiedzieć na jakie jego potrzeby należy odpowiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *