NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Kurs mediatora – skutecznie rozwiązuj problemy

Coraz więcej osób, zamiast zakładać sprawę sądową, woli skorzystać z usług mediatora. Jest to zawód, który z roku na rok zyskuje coraz większą rozpoznawalność i uznanie. Jeszcze nie tak dawno, nikt nie słyszał o mediacjach oraz metodach jakie wykorzystywane są podczas spotkań. Dzisiaj, decyduje się na nie coraz większa część społeczeństwa. Jak wygląda ten zawód i czy warto zrobić kurs mediatora?

Kim jest mediator oraz czym się zajmuje?

Mediator jest osobą bezstronną, która pomaga rozstrzygać problemy osób trzecich. Nie może być z nimi w jakikolwiek sposób związana, ani skupiać się jedynie na rozstrzygnięciu sprawy. Zadaniem mediatora, jest przeprowadzenie swoich klientów przez sprawę, z udziałem jak najmniejszej ilości sprzeczek. Nie musi posiadać określonego wykształcenia, ani kwalifikacji zawodowych, lecz musi ukończyć kurs mediatora. Dzięki temu, nabędzie umiejętności potrzebne do sukcesywnego rozwiązywania konfliktów. Do mediatora udajemy się między innymi w przypadku konfliktu gospodarczego, czyli niedotrzymania przez drugą osobę umowy lub zadłużenia się. Poza tym, wyróżniamy jeszcze 3 rodzaje konfliktów: budowlany, sąsiedzki – bardzo często dotyczący hałasu w godzinach ciszy nocnej, czy części wspólnej klatki schodowej oraz majątkowy. Mediator musi być przygotowany na różne reakcje osób trzecich i powinien być oswojony z płaczem oraz dużą ilością nerwów. Mediacje nie działają od razu, są procesem, który często wywołuje wiele emocji, a decyzje potrafią diametralnie zmieniać się w trakcie sesji.

Kurs mediatora – podnieś swoje kompetencje

Udział w kursie mediatora może wziąć każdy, kto interesuje się zagadnieniami związanymi z rozwiązywaniem konfliktów oraz chce pracować z ludźmi. Dodatkowo, kurs mediatora można zrobić online, dzięki czemu zabiegane osoby mogą same decydować kiedy chcą brać w nim udział. Kurs dostępny jest na stronie https://zdalnekompetencje.pl/kurs/mediacja-dla-poczatkujacych/ . Udział w kursie jest świetnym sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji oraz rozwinięcia nowych umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *