NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Łańcuszek z ametystem – wyjątkowy amulet

Ludzie od zawsze zachwycali się kamieniami szlachetnymi oraz minerałami. Nie bez powodu zaczęto wykorzystywać klejnoty do produkcji biżuterii. Ostatnio dużą popularnością cieszą się minerały, takie jak kryształ górski, kamień księżycowy czy ametyst. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim. Łańcuszek z ametystem może okazać się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla zodiakalnych Baranów, Skorpionów oraz Strzelców.

Ametyst – właściwości zamknięte w magicznym kamieniu

Ametyst to nietuzinkowy kamień. Swoją wyjątkowość zawdzięcza rzadko spotykanej fioletowej barwie. Każdy kryształ jest unikatowy, dlatego niektóre będą miały wyjątkowo głęboki, ciemny odcień fioletu, zaś inne będą bardziej liliowe. Piękny kolor ametystu sprawia, że łańcuszki z nim są chętnie kupowane. Jednak uwagę należy zwrócić przede wszystkim na moc kamienia. Według medycyny niekonwencjonalnej, ametyst może być stosowany w leczeniu bezsenności oraz stanów lękowych. Uważa się, że kamień pozytywnie oddziałuje na psychikę, a także wzmacnia silną wolę w walce z uzależnieniami. Dodatkowo łańcuszek z ametystem może przywrócić równowagę oraz wnieść do życia więcej spokoju i relaksu. Energia ametystu wpływa na efektywność i kreatywność, co szczególnie przyda się osobom pracujących na stanowiskach kierowniczych.

Łańcuszek z ametystem – jak może uzupełnić stylizację?

Jeżeli ktoś jest sceptyczny wobec magicznych właściwości ametystu, może śmiało nosić go jako ozdobę. Szlachetny kolor kamienia sprawia, że idealnie pasuje on do każdej stylizacji. Ametyst wygląda elegancko w połączeniu z każdym rodzajem biżuterii. Idealnie uzupełni pierścionki, kolczyki, bransoletki czy naszyjniki. Łańcuszek z ametystem doda klasy i elegancji. Producenci proponują niezwykle interesujące warianty wisiorków. Niektóre z nich możesz obejrzeć na przykład na stronie https://misarte.com.pl/pl/c/Ametyst/43. Głęboki kolor świetnie podkreśli brązowe oczy. Naszyjnik będzie równie dobrze prezentował się w połączeniu ze złotym, jak i srebrnym łańcuszkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *