NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Manicure – na którą stylizację się zdecydujesz? Poznaj ofertę salonów kosmetycznych

W salonach kosmetycznych można zadbać o piękno całego ciała, w tym dłoni, które są wizytówką każdego człowieka. To właśnie na taki zabieg najczęściej decydują się kobiety. Do dyspozycji mają kilka różnych rodzajów manicure, które zapewnią im piękną stylizację.

Manicure krok po kroku

Manicure rozpoczyna się odpowiednim przygotowaniem płytki paznokcia. Mowa tutaj o usunięciu pozostałości po poprzedniej stylizacji, odsunięciu lub wycięciu skórek nachodzących na paznokieć, a w kolejnym kroku uformowaniu płytki paznokcia w odpowiedni kształt np. migdałka. Po wykonaniu tych wstępnych czynności należy oczyścić płytkę i przystąpić do aplikacji utwardzacza, a także wybranego koloru. Tych może być więcej w zależności od preferencji klientki. Stylizacja może polegać również na wykonaniu zdobień pędzelkiem do tego przeznaczony, stemplami lub naklejkami. Kolejne podejmowane kroki są ściśle uzależnione od metody manicure, na którego wykonanie się zdecydowano.

Manicure klasyczny a hybrydowy

Nie ulega wątpliwości, że choć na rynku stale pojawiają się nowe metody stylizacji to w salonach kosmetycznych wciąż dominuje manicure klasyczny i hybrydowy. To właśnie one cieszą się największą popularnością wśród klientek. Pierwszy ceniony jest za szybką aplikację, a także piękny wygląd przez okres, który jest potrzebny np. podczas wesela. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, a cena za usługę niezbyt wysoka. Z kolei popularna hybryda doceniana jest głównie za trwałość. Utrzymuje się ona na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Przez ten okres lakier nie traci na wartości i cały czas prezentuje się estetycznie. Jedynym minusem jest pojawianie się odrostów, czyli przestrzeni między lakierem a skórkami. Te po jakimś czasie zaczynają przeszkadzać, więc trzeba udać się na usunięcie lakieru i nowy manicure.

Samemu czy w domu?

Bardzo często kobiety decydują się na wykonanie niektórych zabiegów pielęgnacyjnych w domu. Powody takich decyzji bywają różne. Najczęściej mowa o redukcji kosztów. Trzeba się jednak zastanowić, czy faktycznie samodzielnie będzie oznaczało tak samo dobrze. Otóż specjalistki takie jak pracują np. w https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/manicure-i-pedicure-pielegnacja-dloni-i-stop/ posiadają ogromne doświadczenie. Dla nich wykonanie manicure nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo posiadają wiele różnych akcesoriów przy których zastosowaniu powstaje niezastąpiona stylizacja. Samodzielnie ten proces jest również dłuższy w wykonaniu, więc trzeba się zastanowić czy wystarczy wolnego czasu i spokoju. Bo wiadomo, że biegające po domu dzieci nie sprzyjają skupieniu nad malowaniem paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *