NRNF

blog lifestyle

kakaowiec
Materiały Partnera

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny wykorzystywany w przemyśle

Producenci kosmetyków wykorzystują najróżniejsze surowce, by wyróżnić się na tle konkurencji. Poprawiają skład, właściwości i działanie, tak by ich wyroby przynosiły oczekiwane efekty. Niezbędne są im do tego surowce kosmetyczne, które są odpowiedzialne za wpływ produktów na skórę i włosy. Jednym z najchętniej stosowanych surowców w branży beauty jest masło kakaowe. Jakie właściwości posiada?

Masło kakaowe – dlaczego warto włączyć je do pielęgnacji?

Jak sama nazwa wskazuje, masło kakaowe to surowiec kosmetyczny pozyskiwany z ziaren kakaowca. To ta sama roślina, której zawdzięczamy istnienie czekolady. Kakaowce znane są ze swoich właściwości. Przede wszystkim ich ziarna zawierają duże ilości substancji odżywczych, witamin i minerałów. Są cennym składnikiem diety, ale sprawdzą się również do pielęgnacji. Powstałe z nich masło kakaowe wykazuje szereg właściwości pozytywnie wpływających na urodę. Zaliczyć do nich można:

  • działanie regenerujące

  • działanie nawilżające

  • ochronę przed promieniami UV

  • działanie zmiękczające.

Masło kakaowe to surowiec kosmetyczny, który może wyrównać koloryt cery, uelastycznić oraz nadać jej połysk. Poza tym to naturalny składnik, dzięki czemu nie zawiera szkodliwych substancji.

Masło kakaowe – jak stosować ten surowiec kosmetyczny?

Masło kakaowe występuje w postaci stałej o twardej konsystencji. Jest koloru jasnożółtego i ma formę kostki. Jak w takim razie je stosować? Można na przykład podgrzać masełko w kuchence mikrofalowej, ale najprościej będzie odkroić kawałek i nałożyć bezpośrednio na skórę. Bowiem po kontakcie z nią surowiec sam się rozpuści. Niektórzy aplikują masło kakaowe na twarz, inni stosują je jako odżywczy balsam do ciała, a jeszcze inni nakładają na włosy. Dobrym pomysłem jest również dodanie surowca do ulubionej odżywki, maski lub balsamu, a najprościej kupić gotowy produkt zawierający masło kakaowe.

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny w różnych produktach

Producenci kosmetyków doskonale zdają sobie sprawę z odżywczego działania masła kakaowego. Nie bez powodu dodają ten surowiec kosmetyczny do swoich wyrobów. Masło kakaowe znajdziemy bowiem w balsamach do ciała, kremach do rąk i stóp, odżywkach i maskach do włosów oraz pomadkach do ust. Szczególnie wato używać produktów na jego bazie podczas chłodniejszych dni, ponieważ masełko zabezpieczy skórę przed mrozem.

Skąd producenci pozyskują surowce kosmetyczne takie jak masło kakaowe? Najczęściej korzystają z usług dystrybutorów. Znajdziemy ich w internecie, chociażby na stronie https://oqema.pl/. Jakość surowców ma ogromny wpływ na parametry wyrobów. Jeśli pochodzą one ze sprawdzonych źródeł, najpewniej będą wykazywać pożądane właściwości i wzbogacą formułę o cenne witaminy i minerały. Producenci w ten sposób mogą wyróżnić się na tle innych, na czym skorzystają też konsumenci, kupując wysokiej jakości produkty. Takie kosmetyki powinny przynieść oczekiwane rezultaty i pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry i włosów. Właśnie dlatego to takie ważne, by masło kakaowe odznaczało się jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *