NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Piece obrotowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Wybór pieca do piekarni powinien odzwierciadlać jej potrzeby. W przeciwnym razie taka inwestycja nie będzie opłacalna. Do wyboru mamy różne warianty pieców od różnych producentów. Jedną z opcji są piece obrotowe. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Piec piekarniczy – co proponują producenci?

Obecnie na rynku są dostępne różne modele pieców piekarniczych. Możemy je podzielić na wiele sposobów. Jednym z kryteriów może być np. typ paliwa czy powierzchnia wypiekowa. W pierwszym przypadku możemy wybierać spośród pieców na pellet, gaz, olej, węgiel, drewno, czy prąd elektryczny. Do najbardziej energooszczędnych możemy zaliczyć te na gaz i pellet. Jeśli zaś chodzi o powierzchnię zajmowaną przez piece, to do małych i średnich piekarni odpowiednie będą modele do 10 m2. W Polsce nie brakuje dystrybutorów, którzy oferują piece piekarnicze od sprawdzonych producentów. Dzięki temu możemy się zaopatrzyć w rozwiązania wysokiej jakości, które posłużą nam przez wiele lat.

Piece obrotowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Bardzo popularnym rodzajem pieców są obecnie piece obrotowe. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W komorze takiej maszyny znajduje się obracający się wózek pracowniczy. Gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane dzięki specjalnej turbinie. Dzięki temu wszystkie strony chleba czy bułek będą równomiernie wypieczone. Piece obrotowe posiadają także trwały wymiennik ciepła, który pozwoli na bezawaryjną pracę nawet przez 20 lat. Obsługa takich urządzeń jest prosta i intuicyjna. Piece obrotowe są także przystosowane do pracy z różnymi wózkami wypiekowymi, co jest ich kolejną zaletą. Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie https://bakeres.pl/piece-obrotowe/. Wybierając piece obrotowe od renomowanych producentów zyskujemy więc urządzenie wysokiej jakości, wyróżniające się funkcjonalnością i ekonomicznością. Piece obrotowe sprawdzą się także w cukiernictwie. Specjalna konstrukcja zapewnia niskie koszty eksploatacyjne i wysoką energooszczędność. Warto więc przed zakupem zapoznać się dokładnie z ofertą producentów i dystrybutorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *