NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Srebro koloidalne – wykorzystaj jego możliwości

Lecznicze właściwości srebra znane są ludzkości od wieków. Jeszcze nie tak dawno, bo podczas wojny, wykorzystywano je do odkażania ran. W starożytności srebro uznawane było za doskonały środek do zwalczania różnych chorób. Służyło jako naturalny antybiotyk. Sprawdź, jak teraz możesz skorzystać z właściwości srebra podczas codziennej pielęgnacji.

Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne to połączenie cząsteczek srebra z wodą. Jest surowcem farmaceutycznym głównie wykorzystywanym w farmakologii i kosmetyce. Nanosrebro posiada właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz antywirusowe. W trakcie epidemii dżumy srebrne łyżeczki pomagały zapobiec zakażeniu. Srebro koloidalne wielokrotnie służyło również do leczenia trudno gojących się ran i oparzeń. Preparaty na jego bazie minimalizują nieprzyjemne skutki ukąszeń owadów. Nadają się do stosowania na skaleczenia, otarcia czy odleżyny. Srebro koloidalne może pomóc również w przypadku opryszczki, egzemy, łuszczycy, trądziku różowatego czy łojotoku. Często wykorzystywane jest w medycynie estetycznej przed wykonaniem makijażu permanentnego oraz po zabiegu depilacji. Jak możemy włączyć je do codziennej pielęgnacji?

Srebro koloidalne w codziennej pielęgnacji skóry

Wiele osób, skuszonych licznymi właściwościami srebra koloidalnego, pragnie włączyć je do codziennej pielęgnacji. Na szczęście nie ma nic prostszego! Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów na bazie tego surowca farmaceutycznego. Znajdziemy go między innymi w ofercie https://www.naturamedica.pl/. Srebro koloidalne jest składnikiem licznych kosmetyków, jak dezodoranty, płyny do higieny intymnej, mgiełki do twarzy oraz odżywcze balsamy do ciała. Za dużą powszechność srebra odpowiada mnogość zastosowań, jakie wykazuje. Warto pamiętać, by stosować srebro koloidalne z rozsądkiem, gdyż jego zwiększona podaż może powodować wydzielanie zanieczyszczeń, co w efekcie prowadzi do pogorszenia kondycji skóry. Jednak w stosownych ilościach srebro koloidalne jest jak najbardziej bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *