NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Ulga na robotyzację 2022 – co warto wiedzieć na ten temat?

Roboty przemysłowe są przyszłością zakładów produkcyjnych, a dla wielu przedsiębiorstw mogą stać się teraźniejszością. Wykonują zadania z ogromną precyzją, dzięki czemu są w stanie zastąpić nawet wykwalifikowanego pracownika. Jednocześnie mogą wykonywać także te czynności, które dla człowieka byłyby niebezpieczne. Ze względu na wciąż rosnące koszty pracy, pozwalają także w perspektywie czasu zaoszczędzić niemałe pieniądze. Jednak wielkość początkowej inwestycji sprawia, że polscy przedsiębiorcy są raczej sceptyczni co do tego rozwiązania. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o uldze na robotyzację 2022.

Ulga na robotyzację 2022 – jak to działa?

Ulga na robotyzację 2022 przeznaczona jest dla przedsiębiorstw działających na polskim rynku, które podejmą decyzję o wdrożeniu robotów przemysłowych. Pozwoli ona odliczyć od dochodów do 50% kosztów uzyskania przychodu. Za koszty związane z robotyzacją uznaje się przede wszystkim zakup samych robotów przemysłowych, jednak do tej kategorii zaliczać będą się także wszystkie maszyny niezbędne do instalacji robota, przystosowania dla niego środowiska pracy i zapewnienia bezpieczeństwa w zakładzie, tak by robot nie stanowił zagrożenia dla mających z nim styczność ludzi. Co więcej, odliczyć można także usługi szkoleniowe, pozwalające na prawidłową obsługę robotów.

Ulga na robotyzację 2022 – na co uważać?

Podatki rządzą się często dość zawiłymi zasadami, zwłaszcza w sytuacjach, które powinny obrócić się na korzyść podatnika. Należy więc zawsze dobrze zapoznać się z przepisami, aby nie było problemów z utraconą ulgą na robotyzację 2022 lub co gorsza, konieczności zwrotu. Więcej o tym, jak nie stracić prawa do ulgi przeczytać można tutaj https://dbr77.com/blog/jak-nie-stracic-ulgi-na-robotyzacje. Najważniejsze jest jednak, aby uważać w przypadku, gdy przedsiębiorca bierze robota w leasing. Wówczas po upływie okresu umowy, należy wykupić robota. Problem może pojawić się, jeśli zostanie on wykupiony przed upływem tego okresu, a nabywca postanowi go sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *