NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Warsztaty z sommelierem na dobry start

Zawód sommeliera w Polsce, choć nie cieszy się popularnością, jest pożądany. Coraz więcej ludzi, przekonuje się do charakterystycznego smaku tego trunku, lecz brakuje osób, które będą edukować na jego temat. To zadanie należy właśnie do sommelierów. Warsztaty z sommelierem, są idealnym pomysłem jeśli smak wina jest nam bliski oraz czujemy potrzebę szerzenia sprawdzonej wiedzy na jego temat. Dobry sommelier jest osobą komunikatywną, otwartą na świat i ludzi, ponieważ aby dobrać idealne wino pod gusta gości, musimy poznać ich upodobania. Jest to również bardzo potrzebne w walce ze stereotypem sommeliera, który wyśmieje nas za brak wiedzy.

Jaką wiedzę musi posiadać sommelier?

Sommelierzy to osoby, które powinny posiadać wszechstronną wiedzę o świecie. Jest to niezwykle potrzebne aby dobrać odpowiednie wino dla osoby korzystającej z naszych usług. Sommelier musi umieć rozpoznać szczepy winogron, ich nuty smakowe oraz zasady przechowywania czy podawania. Nie każde wino jest zdatne do picia od razu po otworzeniu oraz na odwrót. W pracy sommeliera, ważne jest również obycie z historią. Wino, będzie smakować zupełnie inaczej w zależności od roku w którym było wytworzone. Warsztaty z sommelierem, będą świetnym startem gromadzenia wiedzy na temat szlachetnego trunku jakim jest wino.

Jak zostać certyfikowanym sommelierem?

Udział w warsztatach z sommelierem, jest pierwszym krokiem w drodze do otrzymania certyfikatu. Sąd sędziego Sommeliersa, wymaga trzech lat przepracowanych w branży winiarskiej, ukończenia egzaminu teoretycznego i praktycznego oraz degustacji dwóch win. Warsztaty z sommelierem będą idealnym dodatkiem do naszego CV oraz ułatwią znalezienie pracy w branży. Informacje na temat organizowanych warsztatów możemy znaleźć tutaj https://sommplus.pl/. Jeśli wino jest Twoją pasją, a nauka nowych rzeczy nie jest Ci straszna, rozważenie udziału w warsztatach z sommelierem będzie dobrym krokiem w stronę zdobycia certyfikatu oraz niezbędnej podstawowej wiedzy na temat tego trunku przez wielu nazywanego – napojem bogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *