NRNF

blog lifestyle

Materiały Partnera

Zasilacz DIN – jak go zamontować?

Montaż zasilacza na szynę DIN nie jest prosty, zwłaszcza dla osoby nie będącej elektrykiem. Sprawdź, jak przeprowadzić prawidłowo i bezpiecznie instalację zasilacza DIN.

Instalacja zasilacza DIN krok po kroku

Instalację zasilacza DIN należy zacząć od upewnienia się, czy na przewodach przyłączeniowych nie występuje napięcie. Osoba wykonująca montaż zasilacza DIN powinna najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi oraz funkcjami urządzenia. Najlepiej, jeśli czynność tę wykonuje wykwalifikowany elektryk.

Przyjrzyj się symbolowi urządzenia zasilacza DIN. Zawiera on informacje o mocy oraz napięciu urządzenia. Dwie jego pierwsze litery informują o typie urządzenia. Trzecia litera wskazuje na formę obudowy (np. M – budowa modułowa DIN). Pierwsza liczba za symbolami liter wskazuje na moc urządzenia. Druga liczba przedstawia napięcie generowane przez zasilacz.

Montaż zasilacza na szynie DIN ułatwiają wygodne zaciski. Przewód fazowy trafia na zacisk N zasilacza DIN. Przewód neutralny trafia na zacisk L zasilacza. Na szynie DIN montujemy także przekaźnik elektromagnetyczny. Łączymy urządzenia przewodami plusowym i minusowym. Po dodaniu napięcia zasilania sprawdzamy poprawne działanie zasilacza DIN. Na zaciskach powinna pojawić się poprawna wartość napięcia, np. 24V. Teraz dokonujemy korekty napięcia wyjściowego poprzez przekręcenie potencjometru. Regulujemy napięcie do osiągnięcia pożądanej wartości.

Co z wymianą zasilacza DIN?

Samej instalacji zasilacza DIN, możemy dokonać według powyższej instrukcji. Jednak musimy posiadać sprawne urządzenie. Na rynku jest wiele ofert zasilaczy DIN, także i tych – internetowych. Warto wybrać sprawdzony sklep, np. https://zasilacze.online/, który posiada szeroką ofertę zasilaczy. Kupując zasilacz DIN, dobrze jest się zastanowić, czy nie kupić też innych – „na zapas”. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać, a płacąc jednorazowo za przesyłkę, kupienie większej ilości produktów zmniejsza jej koszt jednostkowy.

Chociaż montaż czy wymiana zasilacza DIN, mogą na początku nie wydawać się łatwe, to po chwili przeznaczonej na zapoznanie się z oznaczeniami, jesteśmy w stanie dokonać dobrego zakupu i prawidłowej instalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *